| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, Cold-rolled Steel |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Item | Industrial Storage Shelving |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Weight Capacity | Can Be Customized |
|---|---|
| Color | Can Be Customized |
| Usage | Warehouse Storage System |
| Size | Can Be Customized |
| Packing | Standard Package |
| Product Name | Flow Through Pallet Racking |
|---|---|
| Materials | Iron Steel, Q235 |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Surface Treatme | Powder Coated/galvanized |
| Installation | Easy Assemble And Disassemble |
| Product Name | Pallet Racking Collapse |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Surface Treatme | Powder Coated/galvanized |
| Installation | Easy Assemble And Disassemble |
| Product Name | Strong Light Duty Storage Rack |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Surface Treatme | Powder Coated/galvanized |
| Installation | Easy Assemble And Disassemble |