| Product Name | Longspan Shelving |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Surface Treatme | Powder Coated/galvanized |
| Installation | Easy Assemble And Disassemble |
| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Product Name | Storage Rack |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Surface Treatme | Powder Coated/galvanized |
| Installation | Easy Assemble And Disassemble |
| Material | Cold-rolled Steel |
|---|---|
| Name | Steel Storage Shelves |
| Style | Adjustable Height Shelf |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Name | Warehouse Storage Rack Systems |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, Cold-rolled Steel |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Cold-rolled Steel |
|---|---|
| Model | Industrial Storage Shelves |
| Style | Adjustable Height Shelf |
| Weight Capacity | 100kg-300kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Steel, SS400 A36 Q235 Etc |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Weight Capacity | Can Be Customized |
|---|---|
| Color | Can Be Customized |
| Usage | Warehouse Storage System |
| Size | Can Be Customized |
| Packing | Standard Package |