| Product Name | Medium Duty Storage Racks And Shelves |
|---|---|
| Material | High Quality Cold Rolled Steel |
| Weight Capacity | 200-500kg/level |
| Type | Multi-Level |
| Structure | Easy Assemble Or Welded |
| Product Name | Heavy Duty Storage Racks |
|---|---|
| Material | Steel Q235/Q345, Steel Q235/245 |
| Capacity | 1000-4500kg/pallet |
| Layer | Multi-Level |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Product Name | Heavy Duty Storage Rack |
|---|---|
| Material | Steel Q235/Q345, Steel Q235/245 |
| Capacity | 1000-4500kg/pallet |
| Layer | Multi-Level |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Product Name | Warehouse Shelving Racks |
|---|---|
| Material | Steel Q235/Q345, Steel Q235/245 |
| Capacity | 1000-4500kg/pallet |
| Layer | Multi-Level |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Product Name | Heavy Duty Storage Rack Manufacturers |
|---|---|
| Material | Steel Q235/Q345, Steel Q235/245 |
| Capacity | 1000-4500kg/pallet |
| Layer | Multi-Level |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Product Name | Warehouse Shelving Units |
|---|---|
| Material | Steel Q235/Q345, Steel Q235/245 |
| Capacity | 1000-4500kg/pallet |
| Layer | Multi-Level |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Material | Steel Q235 |
|---|---|
| Finish | Corrosion Protection |
| Name | Metal Shelves For Storage |
| Structure | Assembled |
| Weight Capacity | Maximum 500kg/m² |
| Name | Warehouse Storage Rack Systems |
|---|---|
| Usage | Warehouse Storage System |
| Style | Adjustable Shelf Height |
| Weight Capacity | 100kg-120kg/layer |
| Feature | Corrosion Protection |
| Material | Cold-rolled Steel |
|---|---|
| Usage | Clothes Commercial Storage Racks |
| Style | Adjustable Height Shelf |
| Weight Capacity | 100kg-200kg/layer |
| Feature | Anti Corrosion |
| Product Name | Carton Flow Rack |
|---|---|
| Material | Steel Q235 |
| Weight Capacity | Maximum 4000kg/pallet |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Store Layer | 1 To 7 Layers Per Bay |