| Scale | Heavy Duty |
|---|---|
| Capacity | 2500 Kg |
| Material | Steel |
| Construction | Welded Wire |
| Finish | Powder Coating OrGalvanized,Power Coat |
| Material | Steel Q235 |
|---|---|
| Application | Pipe, Wood,plate, Steel Pipe, Constructure Material |
| Scale | Heavy Duty Cantilever Racking |
| Capacity | 500kg/arm |
| Usage | Warehouse |
| Material | Steel Q235 |
|---|---|
| Application | Pipe, Wood,plate, Steel Pipe, Constructure Material |
| Name | Cantilever Storage Racks |
| Capacity | 500kg/arm |
| Usage | Warehouse |
| Product Name | Heavy Duty Metal Racks |
|---|---|
| Material | Steel Q235/Q345, Steel Q235/245 |
| Capacity | 1000-4500kg/pallet |
| Layer | Multi-Level |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Product Name | Storage Rack |
|---|---|
| Material | Steel Q235/Q345, Steel Q235/245 |
| Capacity | 1000-4500kg/pallet |
| Layer | Multi-Level |
| Structure | Assemble Or Welded |
| Name | Heavy Duty Cantilever Pallet Racking |
|---|---|
| Application | Pipe, Wood,plate, Steel Pipe, Constructure Material |
| Material | Carbon Steel Q235 |
| Capacity | 250~800 Lbs (500~1500 Kgs) |
| Usage | Industrial Rack |
| Product Name | Industrial Heavy Duty Drawer Steel Mould Storage Racks Tooling Storage Shelves |
|---|---|
| Weight Capacity | ≥800kg/lever |
| Drawer Rack | Adjustable |
| Standard Size | L2000*D615*H3100 |
| Color | RAL System / Blue, Orange Or Customized |
| Product Name | Heavy Roll Out Mold Storage Rack Die Steel Mold Rack Display Drawing Racks |
|---|---|
| Weight Capacity | ≥800kg/lever |
| Drawer Rack | Adjustable |
| Standard Size | L2000*D615*H3100 |
| Color | RAL System / Blue, Orange Or Customized |
| Material | Steel Q235 |
|---|---|
| Application | Wood,plate, Steel Pipe |
| Scale | Heavy Duty |
| Capacity | 500-1000kg/arm |
| Usage | Warehouse |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Foldable Box Pallet |
| Style | Double Faced |
| Finish | Powder Coating OrGalvanized,Power Coat |
| Delivery Time | 15-30 Days |